Jdi na obsah Jdi na menu
 


Her den Brno - listopad 2005

26. 11. 2005

BML vs. Blain

BML - Cybertronik (799 bodů)
MCR grunt oddíly
Peoples Volunteers (4x + sgt), Chasseurs (5x +sgt), Machinators mark 1 (4x), Enhanced Chasseurs (2x)
IES elitní oddíl
Mirrormen (4x) + leg enhancement
Suport
Chemiman, Cancer Mounted Machine Gun
Individuality
Cyril Dent, Vince Diamond, Dr. Diana

Sgt. Blain – Kapitol (800 bodů)
(stručně)
Lehká Pěchota
Těžká Pěchota
Assault marines
Wailing banshes
Sgt. Carter

Na začátek jsme si vyzkoušeli nasazování karet, hned jsem prubnul své zdokonalené chausery s jejich průzkumným výcvikem a objevil jsem Blainovy dvě jednotky, které poté musel místo karet nasadit. Jako poslední jsem nasadil Zrcadlouny, kteří byli dobře schovaní pod bunkrem a jak se zanedlouho ukázalo, sehráli v bitvě klíčovou roli. Iniciativu vyhrál Blain, takže jsem výhodu odkrytých jednotek nevyužil, neboť jednu z nich hned aktivoval. Přesto jsou deployment karty příjemným zpestřením, protože do konce 1. kola netušíte přesně, kde se která jednotka skrývá a kudy tak máte nejlépe vést útok. V terénu vál nepříjemný pustinný vítr, který omezoval především střelbu (-2RC) a zbraně se mohli zaseknout.

1. kolo
Po povinných posunech dopředu, první výměnu výstřelů obstaral chemiman, který na svůj dlouhý dosah sundal hned dva troopery pěchoty skrz průchod mezi budovou. Kolem něj se shromáždili dobrovolníci, kteří ale se svými zbraněmi nebyli úspěšní a stejně tak opětovaná palba kapitolské pěchoty se zatím míjela účinkem. Postupně jsme aktivovali všechny jednotky a na závěr kola přišla řada na Zrcadlouny, kteří díky infiltraci byli určeni k prvnímu úderu. Vzal jsem to rychlým pohybem přímo před nepřátelský bunkr a cestou jsem sestřelil pistolí kapitolského pěšáka.

2. kolo
Vyhrál jsem iniciativu a tak se Zrcadlouni činili a pár dalších záklaďáků odešlo snít svůj sen o slávě do kapitolského nebe. Opětovaný útok jsem přežil se škrábnutím Zrcadlouna za 1 život.
Do bitvy se už začali zapojovat i další jednotky, zejména chauseři dobře obestavění kolem mého bunkru (i v něm) solidně zdržovali na mém levém křídle kapitolský oddíl, který mohl útočit na mé nechráněné Zrcadlouny. A dařilo, i kostka mi přála, když bylo potřeba. Blain byl zakopán na své linii kolem bunkru a zátarasů a já své těžké suporty a individuality pomalu přesouval do středu mapy chráněn budovou. S rychlými mašiňáky jsem zabral značku na mé polovině stolu.

3. kolo
Aktivací Zrcadlounů jsem vyřídil téměř celý oddíl Kapitolu, jeden ze Zrcadlounů dokonce skočil dovnitř nepřátelského bunkru a začal úřadovat vevnitř. Do útoku na ně se poté zapojili elitní kapitolští Assault marines a první ze Zrcadlounů šel (pro Blaina – konečně) pod drn. Ono trefit je, byl totiž problém i na krátkou vzdálenost, díky pustinnému větru i jejich chameleonímu armoru. To už jsem ale ostřeloval chausery, stále více levé křídlo a s pomocí Chemimana jsem držel i výhled skrz budovu, takže měl Blain problém efektivně přesouvat oddíly, aby mu neumírali vojáci. To už přišel o kapitolského hrdinu pěchoty. Navíc jsem snížil své ztráty tím, že se Dianě podařilo postavit dobrovolníka zpátky na nohy.

4. kolo
Zabojoval Sgt. Carter a Assault mariňáci a další Zrcadloun padl. To už ale byli Blainovy oddíly značně prořídlé. Zezadu začal konečně úřadovat Cybertronický kulometný krab, který si našel vhodné místo po boku chauserů a čistil levé křídlo od kapitolské pěchoty. Blain ještě rychle přesunul wailing smrtizvěsty na místo střetu se Zrcadlouny, kam už začali dobíhat první mašináci, aby podpořili osamocené statečné Zrcadlouny.

5.kolo
Už od začátku boje jsem měl více jednotek na aktivaci než Blain a po eliminaci některých jeho jednotek, jeho možnost taktizování se ještě snížila a pokaždé jsem tak měl výhodu přečíslení jednotkami. Bylo to poslední kolo, i když na mapě byli ještě nějaké kapitolské oddíly, z mé strany šlo už jen o čištění zbytku odporu a to se ještě nestihli do bitvy zapojit Cyril ani Vincek. S přehledem jsem obsadil 3 body a Blain držel jeden. Přesto to Blain nevzdal a za to mu patří dík, stejně jako za příjemnou hru (na níž výsledek bitvy neměl vliv). Sláva Cybertronicu, čest padlým Kapitolu.BML vs. Gugu - Půlnoční bitva


BML - Cybertronik (799 bodů)
MCR grunt oddíly
Peoples Volunteers (4x + sgt), Chasseurs (5x +sgt), Machinators mark 1 (4x), Enhanced Chasseurs (2x)
IES elitní oddíl
Mirrormen (4x) + leg enhancement
Suport
Chemiman, Cancer Mounted Machine Gun
Individuality
Cyril Dent, Vince Diamond, Dr. Diana

Gugu – Mishima
Ashigaru (+ flamethrower)
Ronin samurajové (+ Arashi leader)
Hatamoto
Phoenix samuraj
Crimson devils
Deathbringer


Bitvu jsme s Gugem začali hrát v sobotu 23.30 a skončili jsme v neděli 3.30 ráno. Přes pokročilou dobu hra probíhala ve svižném tempu a o napínavé momenty nebyla nouze. Ve stokách žádná extra taktika neplatí – hrne se to dopředu a boj probíhal téměř výhradně v centrální místnosti a v jejích přilehlých chodbách. Stávalo se, že nám vlastní jednotky zavazely a tak si odstranění některých z nich přáli občas i sami majitelé.

1- 4. kolo
Ve znamení rychlého přesunu a zaujmutí co nejvýhodnější pozice v centrální místnosti pro očekávaný krutý boj. Jako první šli dopředu jednotky s rychlým pohybem – kupodivu jsem jich měl více než Mishima. Ve čtvrtém kole jsme už taktizovali, jednotky které už mohli v tomto kole zasáhnout do boje jsem se snažil aktivovat jako poslední, aby nepřítel nemohl opětovat můj útok. A povedlo se – Gugu nakonec jako první nahnal své Ashigaru do centrální místnosti, jeden z nich došel až ke vzdálenému vítěznému bodu a jeho kolegové párkrát bez úspěchu vystřelili. Já ihned poté aktivoval své Zrcadlouny. S prvními Zrcadlouny jsem se už v druhé akci dostal ke zteči a spolu s jejich sekundárním útokem jsem začal řádit a kromě jednoho Ashigaru, který stál na neobrácené značce se mi podařilo celý jejich oddíl sundat. Naštěstí poslední moji aktivovaní – dobrovolníci - sestřelili i toho jednoho Ashigaru, který už značku nestihl obrátit. Že ale Zrcadlouni opět ponesou tíhu prvního úderu bylo jasné a odveta přišla vzápětí.

5.kolo
Gugu díky vysokému velení často vyhrával iniciativu, ihned aktivoval svého Smrtonoše a první Zrcadloun jeho rukou padl. A k aktivaci kousek za ním už byli nachystaní Roninové. Na tahu jsem byl já – přes velkou snahu se mi nepodařilo se Zrcadlouny Smrtonoše zranit, ani s jejich vysokými útoky! Alespoň jsem sestřelil 1 Ronina. Ti mi ale vzápětí specialistou s kulometem sestřelili druhého Zrcadlouna a do konce kola pak ještě třetí Zrcadloun utrpěl 1 zranění a jako na potvoru mi Zrcadlouni zpanikařili. Přes jejich ztráty měli ale ještě sehrát v bitvě důležitou roli. Toto vše se odehrávalo v severní chodbě. Chodba od jihu už byla také zaplněna jednotkami Mishimy – Hatamoto a Crimsonští ďáblové se připravovali provést v dalším kole výpad. Já se svou jednotkou Mašiňáků jsme v centrální místnosti pozabíral dva body a také jsem si přichystal pozici k nadcházejícímu útoku spolu s Vinckem, Chemimanem a Krabem. Důležité pro další vývoj bitvy bylo, že se mi podařilo po nešťastných Ashigarech ovládnout centrální místnost, kterou jsem pak bránil až do konce.

6.kolo
Situace u severní chodby probíhala následovně – tentokrát mi přálo štěstí, i když jsem prohrál iniciativu, Zrcadlouni přežili útok Smrtonoše bez škrábnutí. Následně jsem aktivoval své dobrovolníky, kteří začali ostřelovat Roniny a jednoho z nich dostali. Ti vyrazili do zteče a sejmuli mi načnutého Zrcadlouna a 1 dobrovolníka. Pak přišla velká chvíle Diany, která mého třetího Zrcadlouna postavila zpátky na nohy. Zpanikaření Zrcadlouni opět neuspěli v hodu na morálku a tak si začali hledat místo v krytu na zformování, ten co byl vyléčen stál ovšem v ucpané chodbě a tak se neúspěšně snažil (s postihy -6) zranit Smrtonoše. I když jsem v této části způsobil více ztrát, přece jen se mi začínala obrana severní chodby trochu hroutit a věděl jsem že ji musím něčím podpořit, což neměl být problém - měl jsem stále materiální převahu.
Situace v jižní chodbě byla jiná – Chemiman z centrální místnosti sestřelil prvního Hatamota a Gugu se tak moc nechtěl hrnout dopředu a zůstal v menší místnosti s oddíly čekat, čímž se mu začali postupně hromadit a překážet si Hatamotové, Yojimbo a Crimsoni. Nechtěl jsem příliš taktizovat a poslal jsem do chodby proti nim bojovat mou další jednotku prvního úderu – dva Mašiňáky. Ti sejmuli dalšího Hatamota. Crimsoni už byli aktivováni, ale Yojimbo mi zranil dva Mašiňáky za 1 život. Vincka jsem přesunul do palebné pozice a kulometem střílel jak o závod, ale Gugu měl štěstí, Yojimba jsem kriticky zranil, ale přežil to. Ostatní mé jednotky se nachystali v centrální místnosti k útoku na jižní chodbu (Chemiman, Kulometný krab a jednotka chauserů).

7.kolo
Sedmé kolo bylo ve znamení ztrát mých odkrytých jednotek v jižní chodbě. Mašiňáci byli přímo vepředu a protože jsem nevyhrál iniciativu, nedostali se ke zteči a dva načnutí Mašiňáci hned padli pod útokem hatamotů (úsměvné bylo, že jsem Gugovi radil, jak by měl co nejlépe proti mně postupovat, aby si moc v úzké chodbě nepřekážel a vytěžil ze své pozice maximum). Chemimanem jsem na dálku trefil neopatrného Crimsona. Pak jsem ovšem hořce zaplakal – můj doposud neaktivovaný Vincek zemřel pod palbou a Diana byla daleko, aby jej mohla zkusit zachránit. Abych zabránil střelbě na mé nechráněné jednotky, dva zbývající mašiňáky, kteří doposud zabrali dva vítězné body v místnosti, jsem vyslal jako štíty – každého do jiné chodby.
Jeden můj dobrovolník padl, ale naštěstí ho postavila Diana opět na nohy. Přesunul jsem k severní chodbě Zdokonalené chausery a Cyrila aby se v dalším kole zapojili do bitvy. Smrtonoši se nezadařilo a to se mu stalo osudným. Zlomený zrcadloun se vzepjal k hrdinskému výkonu (druhý nemohl zasáhnout do boje přes spolubojovníky). I když měl -6 k hodům, hodil ve třetí akci 1 a protože jejich elektrický meč způsobuje reziduální zranění, milý smrtonoš se třemi neúspěšnými hody poroučel k zemi. Následně tento Zrcadloun hrdina padl pod střelbou Roninů.

8.kolo
Bohužel po smrti Zrcadlouna se odkrylo místo na Dianu a tak opět Roninův TK specialista zaúřadoval a poslal mou medičku k zemi. Ten roninský kulomet mi vůbec nadělal nejvíce ztrát a byl dobře postavený, vždycky měl před sebou nějaké živé štíty, takže jsem na něj nemohl střílet. Mašiňáka jsem nadirigoval mezi ně a dělal záchytný štít tak dobře, že jsem chtěl aby ho už Gugu sejmul, abych se svým připravenými jednotkami mohl zaútočit. To samé platilo o druhém mašiňákovi v jižní chodbě. Přežili oba, takže jsme s Gugem napřesouvali jednotky do nejvýhodnějších pozic.

9.kolo
Nakonec Gugu sestřelil mašiňáka v jižní chodbě. Chauseři opětovali palbu a dva hatamotové šli k zemi. Yojimbo ovšem přiskočil a poslal mé dva chausery k zemi, jeden ze zemřelých chauserů, se ale hrdině držel (Yojimbo zaútočil s ničivostí 18 a chauser mohl přežít jen na hod 1 – a 1 mu taky padla). A to rozhodlo, Yojimbo smažil smrtovřískem, ale už se nestihl vrátit zpět – to byl jeho konec – Kulometný krab ho sejmul spolu s dalším hatamotem. Z oddílu hatamotů zbýval jediný voják. Teď už se naplno začala projevovat má materiální převaha. V severní chodbě ale ještě zůstal nebezpečný oddíl Roninů a svými kulomety začali střílet Phoenixové, kteří došli na místo střetu. Roninové šli na zteč mašiňáka, který se držel a odolával, ale třetí bojovník ho připravil o poslední život. Do boje se zapojil Zdokonalený chauser – další Ronin mrtvý.

10.kolo
Teď to bylo potřeba vyřešit situaci v severní chodbě. Ale konec byl ještě hodně krvavý - v severní chodbě postupně padli všichni zbývající Roninové a dobrovolníci. Phoenixové mi zastřelili jednoho Zdokonaleného chausera, ale jeden z Phoenixů utržil první zranění. Poslední Zrcadloun se konečně zbavil paniky a vyrazil do čelních pozic znovu bojovat jako správná elita. V jižní chodbě jsem už měl naprostou převahu, přestože Chemiman nakonec trochu nešťastně zemřel (neměl na pancíř štěstí) – ale před odchodem vzal ještě jednoho mishimského vojáka sebou. Krab se přesunul o akci dopředu a Crimsony doslova sestřelil z povrchu země, zbyl tak poslední Crimson.

11. kolo
Poslední kolo se již neslo v dočištění zbytku odporu. Na jihu zemřel v palbě poslední crimson a hatamoto, a také jeden chauser. Phoenixové na severu už toho mnoho nestihli, a zemřeli pod přesnými střelami z lehkého kulometu Cyrila Denta a ztečí posledního Zrcadlouna. Konec. Mishima byla ve velmi krvavém střetu zcela vyhlazena. Z vítězných jednotek Cybertroniku zůstali na hrací ploše Cyril a Kulometný krab bez ztráty života, 1 Zrcadloun, 1 Zdokonalený chauser a z jednotky chauserů zůstali seržant a vojín. Sláva vítěznému Cybertroniku a čest padlé Mishimě. Vítěznou situaci zachytil poslední snímek.
Popisy fotek Herden , Brno, 26-27.11. 2005


Bitvu mezi Gugem (Mishima) a Lukkem (Černá legie) zachycují snímky:
Herden Brno 000.jpg až Herden Brno 004.jpg


Bitvu mezi BML (Cybertronic) a Sgt. Blainem (Kapitol) jsou snímky:
Herden Brno 005.jpg až Herden Brno 012.jpg


Malá výuková hra mezi Alenou a jejím přítelem Honzou, kterým se hra velmi líbila. Jsou to snímky:
Herden Brno 013.jpg až Herden Brno 017.jpg

Předváděcí hra pro zájemce, se kterou pomáhali Lukke, Sgt. Blain a Gugu, jsou snímky:
Herden Brno 018.jpg až Herden Brno 021.jpg


Jen jedna fotka je ze hry mezi Sgt.Blainem a Gugem, odehrávající se v džungli a bažinách.
Herden Brno 023.jpg


Zdařilou konverzi z přesného odlitku bauhauského vulkána na warhamerového orka v podání Lima. Jinak je možné kompletního vulkána nechat odlít za cca 80-100 Kč. Snímky:
Herden Brno 025.jpg až Herden Brno 026.jpg


Půlnoční bitva mezi BML a Gugu, která trval až do časných ranních hodin. Na snímcích:
Herden Brno 027.jpg až Herden Brno 033.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář