Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR Polska 2006 - BML

13. 10. 2006

Příjezd už popsal Roman. Já jen dodám, že když jsme dorazili ve Varšavě ke škole před 1.00 ráno po 7 hodinové cestě, těšili jsme se jen do spacáku. Ráno jsem vstal ještě před 8.00, dříve než ostatní a po zjištění že turnaj začne až od 10.00, zbylo ještě dost času na vydatnou teplou snídani a sprchu. (Hrozně jsme se nasmáli, že komfortní školní sprchy pro děti jsou zabudované ve zdi asi ve 2/3 třetinách naší výšky, tak si tam musel člověk kleknout :o)
A šlo se na rozlosování. První kolo se domlouvají libovolní soupeři. Byla tam i Monika, se kterou jsem se hned vřele přivítal a nabídl jí, ať si vybere někoho z nás 4 Čechů za soupeře. No a vybrala si bez váhání mne, heč!I.kolo:
Monika je příjemný soupeř, nejde jí o to vyhrát, ale hezky si zahrát a popovídat. Až mě místy mrzelo, že jsem ji tak vydrtil a ke konci už raději tolik neútočil. Ale k popisu – mapa Zamrzlého jezera je mezi hráči nepopulární, každý krok po ledu může být pro jednotku osudným. A mě se to podařilo hned na začátku, vzal jsem Zdokonalené chausery, že s nimi udělám spot na deploy karty. Hodil jsem s nimi jestli se propadnou - 1.hod, 2.hod a oba dva jsou mrtví pod ledem :o). Kromě ledu tam byli ostrůvky souše, na těch se soustředila většina palebné podpory, ostatní běželi srdnatě na zteč. Do konce hry se mi už nic naštěstí neutopilo, i když to nebezpečně praskalo.

Monika hrála Saglieli a vyrukovala s Ducaly, Venušany, Etoiles, 85 HMG/T, Valérií, Komandantem a Venušanským kapitánem. Jako suport měla Skimmera a oddíl Vulkánů. Na můj přepadový útok Zrcadlouny odpověděla a jeden oddíl mi tak téměř zcela zmizel, ale body které zabrali jsem si pohlídal, do zad vpadl úspěšný výsadek Šokerů a pak už dorazili i Mašiňáci podporováni střelbou zejména chauserského snipera a Chemimana. Skimmer zabolel, ale šel moc dopředu a tak z něj po chvíli byl vrak, který mi posloužil jako kryt. A nakonec se sebral i osamocený Zrcadloun z mého levého křídla a sám vyvraždil téměř celý oddíl Ducalů.

Moniq
-
BML 10: zamrznuté jezero 0(-780) : 6(780)II.kolo:
Pro další kolo jsem dostal letošního jediného Mishimana, a ten patří k těm lepším hráčům. Od začátku bedlivě střežil pozice a to nejlepší vyskládal až nakonec. Měl jsem více aktivací a tak jsem přece jen pokousal snipery jeho Ashigaru a Phoenixe, kteří šli hned dopředu. Byla to bitva přes řeku, na stranách dva jediné mosty – tam se to řezalo! Loni jsem podobnou bitvu s ThC! prohrál, tak jsem si dal pozor. Rafael hrál všechny oddíly Kamakura (Ashigaru, Ronin, Faceless, Crimson), Phoenixy a individuality Smrtonoš, Demon hunter, Tatsu, Yojimbo a Amaterasu. Stavěl na pečlivém postupném útoku záklaďáků, za kterými jdou individuality podporované střelbou 2 Light battlewalkerů. Díky Zrcadlounům jsem měl výhodu já, po prvním kole jsem měl zabrané 4 body. Bylo otázkou je udržet. V tomto scénáři zpravidla platí rovnice mosty = jatka a tak tomu bylo i tentokrát. A protože soupeře jsem držel zatím na jeho straně, umírali na mostě hlavně moji, ale to hlavní – body jsem držel. Navíc mi hodil slušný výsadek crimsonů a zle pocuchal Vincka. Vince přežil a sejmul 3 crimsony, hlavně speciála s HMG. Následoval protiúder mých Šokerů na mostku, kteří napadli Ashigaru a Crimsony s průměrným výsledkem (po 1 mrtvém), ale zase ho to stálo zdržení a navíc jsem most zahalil kouřem. 3. nejdůležitější kolo – a iniciativa byla moje. Šel dolů Yojimbo, Phoenixové, Battlewalker. Vysunul jsem Šokera s gehenou, co toho dost pořešil a který pak padl. Na pravém mostu mi docházela armáda (rozuměj na jeho půlce, svou část řeky jsem měl pevně pod kontrolou). A tak poslední battlewalker přece jen vyčistil bod od mého Zrcadlouna a Ashigaru svým pohybem získal pro něj druhý bod. Amaterasu je nejlepší medik ve hře, ve druhém kole postavila Phoenixe (co pak opět zemřel) a Yojimba. Pár posledních výstřelů a konec 3:2 pro mne. Vyrovnaná hra, dost jsme se pobavili, že jsem získal i poslední bod za rozdíl jediného bodu. Mě to potěšilo, ale Rafael na konci turnaje skončil o pomocné skóre přede mnou. Dobrá hra.

Rafał Szwelicki
-
BML 13: arktika lvl.4 2(-1) : 4(1)III.kolo:
A přituhlo, dostal jsem ještě lepšího hráče, s Ilian. Ale uklidňoval jsem se, že jsem pro něho stejně neznámý jako on pro mne. A šlo to. Mapa na plošinách z papíru byla značně nestabilní, museli jsme dávat dobrý pozor, aby se nám figurky udrželi. Nedorozumění s Fake infiltračními kartami jsme odstranili (co jsem měl dělat, když rozhodčí rozhodovali pokaždé jinak) a pokračovali jsme dál. Střed díky Zrcadlům byl opět můj, na mé pravé straně se pak druhá Zrcadla utkala s Ilianinými malými bastardy, kteří šli rychle po bodu. A ten jsem udržel. Pobavilo, když mi děti povalili Zrcadlouna (nedošlo mi, že to nemělo projít pro jeho velkou sílu). Na levé straně to bylo horší, tam se dostávali do varu Ilianin nefarit, Karak a hlavně Pretoriánský výsadek, já obětoval Zdokonalené chausery a cuchal mu individuály, Pretoriáni pak na závěr dalšího kola padli!. Nakonec jsem na bod postavil Chemimana místo aby střílel, za cenu jeho života jsem bod udržel, protože se mi z plošiny rozstřílel Krabík, který v nejhorším mohl také doběhnout na bod. I tento bod jsem udržel. Největší sranda byla na středu mapy na plošinách. Z mojí strany se tam hrnul první oddíl Zrcadel s Mašiňáky v patách. Z jeho strany se řítili dva oddíly Templářů a Ilianin nefarit. Doběhli a meče třískali na obou stranách při ztečích. Ilianin nefarit se kolem sebe zasmradil mlhou, tak jsem ho nechal při zteči být na pokoji. Do toho zmatku jsem mu hodil úspěšný výsadek do týlu a zvlášť gehena si zgustla na jeho dalším nefaritovi a templářích. Tím jsem mu roztříštil podporu co chtěl přisunout na střed. A středové body jsem tak udržel. Konec 4:1 pro mne, škoda že jsem mu nedodělal ještě nějakého načnutého individuála, poslední bod připadnul soupeři, ale měl jsem jen -47 bodů. Ocenil mé hráčské kvality, já jeho a mrzelo mě jen rozhodnutí rozhodčího ohledně předání rozkazu, které ve skutečnosti nemělo být, kvůli menšímu podstavci Pretoriánů.

Bandit
-
BML 12: arktika lvl.6 2(47) : 4(-47)IV.kolo:
Mám hodně bodů a tak hraji s obhájcem titulu. A zase Ilian. V noci na venkovském terénu s usedlostí uprostřed. Od Blaina jsem věděl, že Rumcajs chce občas modely protlačit, tam kde to nejde. A zkusil to i tentokrát, když mi na úzké schodiště hodil counter, že tam v příštím kole vysadí nějaký teleportovaný oddíl (že to bylo přes zeď v pořádku to jsem už věděl, že nemusí být teleport v LOS). Ale abych se s ním nehádal, vyřešil jsem to lépe – poslal jsem ke counteru Zrcadlouna, který tak kompletně bránil výsadku a zacpal chodbu! Pak chtěl sice proskakovat ke mně do baráku oknem, ale bod uvnitř jsem udržel až do konce bitvy. To jsme ještě nevěděl, že bude jediný. Ze začátku jsme si hlídali pozice, každý zabral body u sebe. Nalevo se Zrcadlouni bili statečně s předvojem, na pravém křídle se ostřelovali jemně chauseři a templáři. Ale zajímavé to bylo po příchodu Behemota, když si stoupnul mezi mé Zrcadlouny tak, aby je měl do 4“ a obkroužil Azogarem kolečko. Úspěšný výsadek Šokerů do zad jej zdržel, ale správně se jimi nezabýval. Ačkoliv se orosil když mu málem padl o 3 životy připravený Valpurgius, na němž stavěl. Největší sranda byla kolem bodu s Behemotem, držel jsem jej až do poslední aktivace. Přisunuli jsme sem oba to nejtěžší co jsme měli – Chemimana, Kraba, Vincka, po předsunutých Zrcadlech oddíl Mašiňáků a obětních Peoplů s nimiž Behemot také úspěšně kroužil kolečko, i když se poslední People na 3x držel! On kromě Behemota přisunul Hrůzné důstojníky, Templáře, Salandrii, VahlDredda, Blesky střídali Apokalypsy. Na obou stranách ubývalo sil. Bohužel v rozhodujícím momentu jsme prohrál iniciativu a navíc byli zrovna Mašiňáci v amoku a přišli o 2 akce. To mu pomohlo a navíc Rumcajsovi přálo na konci neskutečné štěstí (věta jak z pohádky :o). Patnáct minut do konce. Mašiňáci se nemohli pořádně předvést a tak Behemot zůstal s posledním životem. VahlDreddem se protáhl (tento manévr jsem zpočátku ocenil) kolem mých Mašiňáků a došel si pro můj bod v týlu – tady už nebyl čas na zvrat. (Až mnohem později mi došlo, že porušil pravidlo o procházení kolem nepřítele do 4“ – takže přátelé POZOR – Rumcajs má být nejlepší hráč, ale dokáže pěkně švindlovat!!! Maně si ještě vzpomínám, že přeměřoval můj kovový svinovací dvoumetr! Dodnes nevím proč, patrně proto, aby mě rozhodil). Ilianiny děti v závěru došli svým pohybem až k chauserům, kterým se trestuhodně včetně Cyrila nevedla střelba a tak si i zasloužili, že někteří z nich padli pod chrastítky. Já držel bod u Behemota, Vincek jej místo střílení pokryl vlastním tělem. I když jsem věděl, že nevyhraji, stále jsem držel dva body. Dvě minuty do konce! Poslední aktivace Valpurgius smaží na Vincka Apokalypsy s DM 7 a soupeři přeje štěstí – třetí akcí Vince umírá, bod je volný a poslední akcí předá rozkaz a zabírá čtvrtý bod. Konec limitu. Pátý bod jsem prohrál na materiál, ale s tím jsem počítal. Lucky man, vyhrál zaslouženě i když to nebylo tak jednoznačné jak říká výsledek. Napínavé až do konce.

Rumcajs
-
BML 15: noc 5(340) : 1(-340)


V.kolo:
Tak vítězem už nebudu :o), ale nevadí – hra mě baví a na poslední kolo dostávám aktuálního vicemistra Cortéze. Je to klidný hráč a příjemně se s ním hraje. Armáda Bauhaus (hraji na turnaji s 2x Bauhaus, 2x Ilian, 1x Mishima). Naštěstí nehraje to odporné kombo Ještěrky + Vulkáni (Viktoři). Má poskládanou armádu Richthausen – staví zejména na nadupaném oddílu Jaegerů s HMG a jejich kapitánem. Ten vhodně doplňuje oddíl Vulkánů, Dragounů se sniperem + povinná armáda Ducalů a suport Skimmer. Hrajeme středně obtížnou džungli, viditelnost na 18“. V terénu jsou i malá místa s lesem. Čehož využívám a do lesíků posílám své Zrcadlouny, každý oddíl na jedno křídlo a zabírají krajní body. Hned se k jedněm blíží Ducalové a k druhým Skimmer s Jaeger kapitánem. Největší boje budou opět uprostřed mapy, kde na pomezí lesíka leží prostřední bod. Jeho výsadek Jaegerů doprostřed mapy je tvrdý, zle kouše Vincka a Peoples. Následuje odpověď mých chauserů se sniperem a umírají 2 jaegeři. V záloze za vrškem se přisunuli Mašiňáci, aby mezi nimi udělali paseku příští aktivací. Ale to nejlepší přišlo na konci druhého kola. Tak dobrý výsadek v týlu se mi ještě nepovedl, protože hned vyhrávám iniciativu a aktivuji znovu vysazeného kapitána s předáním rozkazu ostatním šokerům. Po této dvojí aktivaci Cortéz zaplakal – padli 2 vulkáni, 2 dragouni a Ducalové, Skimmer těsně před výbuchem se nemůže pohybovat. Navíc jsem skryl své šokery kouřovou clonou. Jeho levé křídlo se prakticky rozpadlo a tak se soustředí na střed – opět palba do mých chauserů a peoplů, kteří zmizeli úplně a umírá i Vincek a Chemiman. Pak nabíhají Mašiňáci, přes jeho připravené oddíly s čekáním, probíhají palbou a i když jeden padá dorazili k Jaegerům a úspěšně ztečují. Ducalové na mém levém křídle úspěšně sráží třetího Zrcadlouna, čtvrtý poslední z mých se stahuje do lesíku a zalehává na bodu v čekávání útoku. Ovšem na opačném pravém křídle už nemám soupeře, dodělávám Skimmera a padá i Jaeger kapitán. Schován za vrakem skimera pak v dalším kole dobíhám k třetímu Vulkánovi a dorážím jej. Jeho Dragouni zabírají bod uprostřed mapy, kam sice už nedoběhnu, ale jeho oddíl mu ještě trochu provětrám z čekání (bohužel doběhnul ten co zabral bod) a poslední se ke slovu dostane Cyril. Sečteno podtrženo, bezpečně 3:2 pro mne a nakonec i čtvrtý bod za ztráty, které byli velmi vyrovnané.

BML
-
Cortez 2: džungle lvl.4 4(12) : 2(-12)


Pořadí Čechů v Polsku:

7.
BML 19(453)
19.
Lukke 14(1108)
23.
Romanov 13(-781)
24.
Blain 12(635)

Dovětek:
Všichni jsme byli s turnajem moc spokojeni a doufáme, že i příští rok nám vyjde se zúčastnit a zkusit ještě vylepšit naši bilanci. Už to bude těžší, protože Poláci byli překvapeni našimi výsledky. Ale tím lépe, je to výzva. Navíc byli Poláci paf ze Zongova Merkurského poskvrnitele uhněteného ze sádry, se kterým hrál Roman. Nakonec ještě před odjezdem z Polska jsme doplnili zásoby figurek ve Wargameru za velmi příznivé ceny. Ale dostat se do obchůdku bylo samostatné menší dobrodružství. Sosna nás instruoval ať jedem za ním a sledujeme stříbrné auto s dalšími hráči. Pro úplnost dodávám, že také Sosna i my měli stříbrné auto a téměř každé druhé auto na silnici bylo taktéž stříbrné barvy. Takže po 5 minutách se ztrácíme. Následují telefony, že Sosna ztratil nejen nás, ale i to druhé auto. Vysvětlujeme naši polohu, za 20 minut se setkáváme se Sosnou a jedem už jen 2 auta. Ale jak! Sosna ( a to ho mám za milého klidného člověka) zapomíná že má ukazovat cestu a jede jak pirát Varšavy. Doslova to vypadá jako bychom ho naháněli v průměrné automobilové honičce (myšky a přejíždění červené byli značně adrenalinové). Ale konec dobrý, v Brně jsme v značně unaveném stavu v pondělí 1.30 ráno. Chválíme Lukkeho, že to celé perfektně odřídil a jdeme se domů vyspat, takový Roman stával už za 4 hodiny do rachoty :o)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář