Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bitva první – Plyn!!!

22. 8. 2009

 

ObrazekPrvní bitva se odehrála v bažinách, kde jsme museli najít pod jedním z counterů skrytý kontejner s nervovým plynem, pod ostatními countery bylo velký...ehm...ale byly fakt pěkně namalovaný! Countery se odhalovaly jen pohledem, stejně jako infiltrace. Ostrov, na kterém kontejner stál, se musel udržet tak aby na konci hry na něm stály pouze vlastní modely a potom plyn evakuovat sestřelitelným vrtulníkem. Sekundárními úkoly pak byla eliminace důstojníka a sběr kytek. Pokud si dobře pamatuju, tak primární úkol tu splnil akorát Roman, sekundární úkoly už tak těžké nebyly. Na kontejner se nesmělo střílet, jen přes templatu či výbuchem vozidla, pak krabice vybuchla a děly se strašný věci – mám dojem, že celý ostrov se vypařil i s jednotkama a enviroment stoupnul na 10. Tohle se za celou dobu povedlo akorát Scorpiovi a Shotovi:)

 

 Omezení přes biohazard byla docela drastická – mimo ostrovy byl MV -1, všude na mapě pak CC, RC, PW i LD -2 (což mi teda na klidu s mým průměrným RC 8 rozhodně nepřidávalo), LOS byl omezen jen na 12(!) palců a při nehození hazardu (ATS 4) jednotka ztrácela jednu akci (hazmaty se mi zaplatily stonásobně, do sraček uváznul jen jednou anděl).

 
 

 Obrazek

 

Protože nebylo jasné, kde vlastně kontejner je, zkusil jsem se soustředit hlavně na střed, kde counterů bylo nejvíc a mohl jsem se tak nejlíp improvizovaně přesouvat. Křídla měla hlavně za úkol podržet mi situaci pod kontrolou (levé křídlo s Paladiny) a dojít pro kytky či mi trochu píchnout (pravé křídlo s mortíky). Pátek se taky tlačil středem, kam postupně narval banshee, dvě lehké, Jake Kramera, Orcy, kapitána od lehké (asi?), na mém levém křídle pak vytvořil dav ze sunsetů a těžké a na mém pravém mě škádlil další lehkou.

 

   

 

1.kolo

 

 

Obrazek

 
 

První aktivovaný kardinál si kleknul, přeletěl na ostrov, kde se úspěšně nainfiltrovali primáti a s neuvěřitelnou klikou našel ten zatracený kontejner. Vzápetí chytil dvě tečky (protože jsem udělal první chybu a nepřenesl se rovnou na kytku, byl jsem celkem na ráně) následované třetí postupně od bansheen a lehké. Primáti se celkem rychle zorientovali a úspěšně se na ostrově (doteďka si budu blahořečit za šťastnou ruku osudu, která mi je přihrála přímo na cíl) udrželi až do konce. Z fleku hned odstřelili několik bansheen a položili kouř napravo od ostrova (neměl jsem šablonu tak jsem to naproxoval víčkem od hrnku. Laskavý čtenář odpustí...).

 

 

 

Pěchota se „rozeběhla“ (s dvojkovým MV se tomu běh dá říkat jen s nadsázkou) k ostrovu a zakempila na ostrově s ohradou, eliťáci vyběhli k ostrovu taktéž, stejně jako Anděl a Nikodemus. Paladini vylezli na kopec a, vzhledem k tomu, že pro květiny neměli šanci doběhnou, začekali se a hlídali. Mortíci se doběhli pod kopec a čekali, jestli půjdou pro kytku nebo po lehké, která se blížila z druhé strany.

 

 

 

2.kolo

 

Obrazek

 

Kouř pořád držel, takže jsem se mohl zvesela soustředit na levé křídlo ostrovních jednotek, kde se vytvořila kapitolská fronta na maso. Zatímco Dominik popolezl o kus dál aby nebyl tak na ráně, primáti smazali bansheeny a ustáli palbu jak od Orc tak od všeho ostatního co se kolem nich nacházelo. Tím si vysloužili první místo ve frontě na nabarvení a mojí nehynoucí vděčnost, protože mi opravdu ulehčili život. Mezitím mi celkem dost popadali eliťáci, kteří se dlouho nemohli dostat na dostřel aby se pak nechali postřílet. Paladini se škádlili se sunsety ale nic neudělali, stejně tak mortíci, kteří vyrazili na lehkou na kopci. Anděl tradičně nic neudělal a dostal jednu nebo dvě rány, pěšáci pomalu vyrazili k centrálnímu kopci.

 

 

 

3.kolo

 

Obrazek

 

Zlomové kolo. Zatímco Jake usmažil kromě jednoho zbylé primáty, kardinál se přenesl s kytkou do nástupky a dal rozkaz eliťákům. Z nich se dva (nebo tři?) zvedli a společně ustříleli Jakea (bod pro mě) a část životů jedné Orce. Poslední dva primáti sejmuli kapitána s brokovnicí, paladini na levém křídle zpomalili ústup sunsetů s kytkou když jejího nosiče zastřelili a mortíci nedokázali v CC zabít ani jednoho z lehké. Alespoň je zpomalili natolik, že druzí mortíci utrhli kytku a vydali se na ústup. Pěšáci společně s odtrhlým sniperem rozstříleli načatou Orcu, z které na ostrov vypadl pilot. Anděl a Nikodemus postříleli pár chlapů z lehké aby pak Anděl umřel.

 

 

 

4.kolo

 

Poslední kolo donesli mortíci druhou kytku do nástupky (druhý bod pro mě) a druzí mortíci umřeli v CC s lehkou (a to byli, prosím pěkně, nabarvení!). Pěšáci došli na ostrov, který tak sice společně s posledním primátem pojistili ale já pak zbytečně zahodil jednu Nikodemovu akci střelbou na lehkou před sebou místo abych sejmul pilota na ostrově, čímž mi utekl primární úkol. Paladini sporadickou střelbou zastavili sunsety dalším zabitým kytkonosičem.

 

 

 

No a pak byl už jenom konec, dvě a půl hodiny utekly jako voda. Suma sumárum jsem byl s hrou navýsost spokojen – dva body za sekundární úkoly a jeden za mrtvoly mě posunuly o dost dopředu a radost mi kalila jen moje vlastní blbost za promarněný primární úkol. Navíc mi to taky docela dost padalo (viz třeba nesmrtelní primáti), což se poté bohužel dost (a jakože DOST) zhoršilo....

 

Náhledy fotografií ze složky Měděný agent 09 - první bitva

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrej Report

(Lukke, 10. 9. 2009 21:34)

Super report, diky!