Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub MORIA Brno 2005-06

5. 1. 2006

Moria , Brno, Úterý 8.11. 2005

Bitva, která byla spíše výukovou záležitostí. Hrál jsem já (BML) s Cybertronicem proti Lukkovi a Romanovi s Černou legií (spousta proxy modelů). Černá legie dostala pěkný klepec, ale kluci se toho dost naučili a v příští hře mi to Lukke vrátil i s úroky. Největší ztráty legii způsobili Zrcadlouni, kteří byli vysazeni doprostřed mapy v lese, odkud podnikli první úder. Zezadu je jistil na dálku chemiman a sporadickou střelbou se přidávali chauseři. Když už Zrcadlounům začínali docházet síly, dorazili Mašiňáci, kteří úspěšně ztečovali zbytek temných sil. Tentokrát byla temná strana drtivě poražena.

Situace z této bitvy zachycují snímky: 11 08 Moria 001.jpg až 11 08 Moria 007.jpgMoria , Brno, Úterý 22.11. 2005

Lukke sestavil silnou 500 bodovou armádu Černé legie, já jsem se mu postavil s 500 bodovým našlapaným Cybertronicem. Lukke celou hru zaznamenal – já jen dodávám, že mi neskutečně nepadali kostky. To jsem ještě nikdy nezažil, že ať jsem použil jakoukoliv taktiku, tak kostky byli proti mně. Naopak Lucky Lukke házel běžně hodnoty na kostce kolem 3-4. Ale musím uznat, že Lukke hrál dobře. Nejvíce mi zatopil výsadek 3 stopařů – jsou herně neskutečně silní a určitě je na bojištích uvidíme často rozhodovat bitvy (3 životy, pancíř 24 a ačkoliv Semaiova kosa nemá nic moc dostřel, ani ho nepotřebují – výsadkem si sami zvolí kratší vzdálenost, na kterou bez problémů použijí výhodu modifikátoru kulometu). A ten výsadek určil ráz celé hry.

Z této bitvy jsou tři snímky: 11 22 Moria 025 , 11 22 Moria 026 , 11 22 Moria 027Moria Brno 14.2. 2006

(z této bitvy jsou snímky „2006 02 14. Moria 001“ až „… 020“)

BML (Cybertronic) + Sgt.Blain (Kapitol) vs. Lukke (Kulty) + Roman (Ilian).


Začali jsme později, neboť napřed se rozdával Ježíšek, Blainovi nadělil Capitol a Denybatovi Imperiál. Pak už začala pařba s armádami po 500 bodech.

Hráli se oblíbené stoky, které jsou rychlé na přípravu. Na mapě bylo umístěno 5 vítězných bodů. Na každé straně byli 3 nástupní místnosti. Viditelnost klasická: jen do 12“ a při střelbě nad 6“ postih -2 k RC. Množství křížení chodeb zaručovalo variabilitu a možnost soubojů na více místech najednou. Přesto si hráč musel dávat pozor na ucpání prostoru vlastními jednotkami, na což nejvíce doplácel Roman.

První dvě kola bylo ve znamení taktických přesunů. Na spojenecké korporační straně byla většina vojska soustředěna na levém křídle, kam ústili 2 ze 3 nástupních místností. Úplně vlevo chodbou vyrazila Těžká pěchota s kolonelem, který se držel za nimi, neboť byl zárukou vysokého Vojenství (VO 18). Kybertronik nelenil a se svými rychlými jednotkami vyrazil dopředu. Lidští dobrovolníci se chystali ke střeleckému výpadu v chodbě naproti templářům. Za dobrovolníky byla připravena Diana, Cyril Dent a kapitán Assaultů. Mašiňáci se drali rychle do centrální místnosti, jistili je Assault marines. Na spojeneckém pravém křídle byli k vidění jen 4 modely, což vypadalo jako nepoměr oproti přeplněnému levému křídlu. Ale kvantita zde byla nahrazena kvalitou a jak průběh bitvy ukázal, kvalita se prosadila. Byli zde 2 Attilové, Vince Diamond a Kulometný krab (proxován škorpionem). Tyto modely byli nuceny začínat na pravém křídle, neboť jen odtud vedla širší chodba schůdná i pro model velikosti 3. Na protilehlé straně takto museli postupovat razid a Ilianin nefarit.

Černá legie vyslala na svém levém křídle kultisty. Vlevo šla většina (Stahler, Technomancer, oddíl destroyerů a oddíl Akolytů). Krajní chodbou úplně vlevo mířil druhý oddíl Akolytů. Jen Řezník duší mířil na centrální místnost, se svým Stalk:6 byl neviditelný a tím velmi nebezpečný, ale spoléhali jsme na Predátorské smysly Kraba a Mašiňáků.

3.kolo
Díky Kapitolu opět vyhráváme Iniciativu. Attilové začínají ostřelovat prvního destroyera a Erwina Stahlera, který se nebojácně začal přesunovat vpřed. Lukke sází na jeho schopnosti po přeměně. Ostatní kultisti postupují pomalu chodbami, druhý oddíl Akolytů míří krajní chodbou aby mi ve vhodné chvíli vpadnul do zad. Na opačné straně se rojí templáři v čele s nefritem, kterému moc nejdou teleporty. Mašiňáci kontrují a zabírají vítězný bod v centrální místnosti, tím otevírají chodbu pro postup Assault marines a templáři tak mohou být ohroženi ze dvou stran. Zatím je ale vzdálenost velká a tak jsou jednotky skryty mlhou. Vyčkávám s dobrovolníky na konec kola až se ostatní jednotky dopřesunují. Počkat není problém, na naší straně je více jednotek. Dobrovolníci se staví do chodby a začínají pálit po templářích, nic moc střelba, ale jeden templář umírá. Templáři z čekací akce zabíjí dobrovolníka. Důležité ale je, že templáři jsou stále zdržováni v chodbě a tak tam nemůže přijít razid s nazgarotem.

Ve 4. kole opět vyhráváme iniciativu. Hrajeme víceméně souběžně na obou křídlech 2 proti 2 a hra vcelku svižně běží až na kratší zádrhele známé nejmenované brzdy :o) (ale už jsi o něco rychlejší Romane, fakticky).

Pravé spojenecké křídlo - okamžitě cuchám nervy Stahlerovi, který se po druhém zranění mění. Stahler přechází do protiútoku, ale podařilo se mi jej ze dvou čekacích akcí dostat k zemi! A to i přes jeho úspěšně seslanou auru temnoty! Dobrá práce, první velká ztráta Legie. Nepomohl ani kouřový granát od destroyera. Destroyeři začínají ožďubávat pancíře Kraba a Atilů, i když u 2 modelů ztrácím po 1 životu, ještě jich mají naši plecháči dost. Lukke přisunuje první oddíl Akolytů blíže k Destroyerům, kde to nejvíce hoří, aby je použil případně i jako štíty, a navíc má v oddíle i HMG. Technomancer neúspěšně léčí Stahlera, který tak jde úplně pryč z hrací plochy. Ještě tu máme Vincka, který po úspěšné střelbě srazí destroyera a dalšího načne, načež se stáhne zpět.

Levé spojenecké křídlo – Templáři 1x pálí po dobrovolnících a pomalu se posunují z chodby, aby uvolnili místo druhému oddílu templářů. Naštěstí pro nás neúspěšně. Opětuji palbu taky neúspěšně. První oddíl templářů navíc dělá místo Ilian, která se protlačila dopředu boční chodby. Druhý oddíl templářů střílí a padl druhý dobrovolník, naštěstí stále nemůže razid do hry. Mašiňáci vyrazili na zteč Iliana berou jí dva životy. Zbytek se dopřesouvá a Diana poslala jednoho dobrovolníka zpět do boje.

5.kolo
Zase vyhráváme iniciativu! Tentokrát těsně, při shodnosti hodů, rozhodne v náš prospěch o jedno vyšší vojenství.
Krab okamžitě útočí na destroyery, cíl je jasný - prostřílet se k technomancerovi. Bohužel, jen jeden destroyer jde k zemi. Ti okamžitě přechází do protiútoku a berou Kraba a Atilu ztečí, teď přeje štěstí mě, berou jen druhý život Atilovi. Jejich statečný útok ztečí neměl dlouhého trvání. Odtrhávám se Atilou, pálím a dorážím destroyera a stahuji se s pochroumaným Atilou do zákrytu. Na pravém křídle plně využívám toho, že v chodbách točím jen 4 modely a tolik si s nimi nezavazím.

Také mi začínají odcházet mašiňáci, první dva padli po útoku Ilian, zaztečuji alespoň čtvrtým čekajícím mašiňákem. Do centrální místnosti napochodovali Assaulťáci, kteří své spojenecké roboty jistě v dalším kole pomstí.

Na levém křídle to ovšem odnesou další dva dobrovolníci po střelbě Templářů a ti navíc konečně uvolňují prostor pro příchod razida. Z levé krajní chodby se začala posunovat těžká pěchota, aby zaplnila mezery po ubohých dobrovolnících. Razid přišel a z čekací akce dobrovolníků nešťastně utržil první zranění, ale ihned jednou ranou zabil dalšího dobrovolníka, kterého později Diana již znovu nevyléčila. Dobrovolníci panikaří. Vložil se do toho Cyril, který přispěchal, a razidovi přesnou palbou z lehkého kulometu sebral tři životy a ten se tak i z Nazgarotem zhroutil na zem! Ke konci kola ještě Cyril utrží 1 zranění. Diana neúspěšně léčí.

Na pravém křídle zaúřadoval dalším Nazgarotem Technomancer a Kulometnému krabovi vzal druhý život. To bylo ale poslední co udělal. Krab dávkou sejmul posledního destroyera v cestě a Technomancer odešel hned za ním. Zbyvší vůdce destroyerů ale nepanikaří, jsou to drsňáci. Do zdecimovaných okultních řad vpadl oddíl Akolytů již pozdě a začal bezúspěšně ostřelovat cybertronické jednotky. Jakmile ale přišla řada na Vincka, nebylo co řešit a 3 Acolyté litovali, že si zvolili temnou stranu za svou cestu. Naštěstí pro Cyber, ten třetí Akolyta byl HMG specialista.

6.kolo ( z nedostatku času poslední)
Poprvé prohráváme iniciativu. Druhý templářský oddíl nelení a při výzvě kdo z koho, zabíjí Cyrila, kterého bohužel nezachrání ani resuscitace sličné Diany. Střelbou prvního oddílu Templářů padá třetí mašiňák. Toho ale využívá Assaultský kapitán a sestřeluje jednoho templáře.

Na pravém křídle Cybertronic již jen dočišťuje zbytky odporu – padá vůdce destroyerů a zbytek oddílu Akolytů, jedinou hrozbou je tak v zádech za rohem schovaný druhý oddíl Akolytů, kam se přesunuje po úspěšném čištění Vincek, který si z předchozí potyčky odnáší jedno zranění, ale jinak je připraven k boji jako čekající.

Řezník duší se vynoří v centrální místnosti a zabíjí ztečí dva assault mariňáky, třetí přežívá jeho útok. Assaulti vzápětí vrací úder a řezník svou duši přece jen ztrácí nadobro. Legii se tak alespoň částečně podařilo stáhnout velké ztráty, které utrpěla.

Po dalších pár templářských a kapitolských výstřelech hra kvůli času končí. Škoda, i když o vítězství spojenců nebylo pochyb, přece jen ještě nějaká síla zůstala i na straně Legie a vývoj situace, zvláště v okolí zraněné Ilian, mohl být boj zajímavý.

Konec:
Spojenci: 3 vítězné body
Černá legie: 1 vítězný bod

Ztráty:
Spojenci: Dobrovolníci (4+sgt.), 3x Mašiňák, Cyril Dent, 2x Assault marines cca 270 bodů.

Černá legie: Stahler, Destroyeři (4+sgt.), Technomancer, Acolyté (4+HMG+sgt.), Templáři (2x), Razid, Řezník duší cca 563 bodů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář