Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR Polska 2006

13. 10. 2006

Brno jsme opouštěli cca v 17 hodin a soumrak se snesl dřív než jsme projeli Olomoucí.
Cesta noční krajinou byla příjemná. Smutná podzimní krajina zanikla ve tmě a silnice v Polsku byla lepší než jsme očekávali. Kolem půlnoci jsme bez většího bloudění dorazili na místo turnaje. Uvítání bylo radostné ... i když bez jediné kapky alkoholu ( PANÁKA ! kuva ). Jedna plechovka pašovaného Kozlíka nás ale hravě uspala :-)

Počet účastníků celé akce byl ohromující ( i na WarZone přišlo cca 50 lidí !! ) A organizátoři ocenily naši účast odpuštěním veškerých poplatků. V sobotu o půl jedenácté SE UŽ HRÁLO.


První zápas s hráčem Vatierem jsem svedl proti starému známému Cybertroniku ( tak sem se těšil na něco nového a zase ti UI pomatenci ) Ale soupeř byl pohodář a tak se mi hrálo dobře. ( teprve jsem se rozkoukával a vím že bych ho vyhladil ale v časovém limitu vyhrál on na body – kompenzoval jsem počtem zabitých nepřátel.

Druhý zápas s hráčem Yaco mne fascinoval od samého začátku. Nastoupil jsem proti Bauhausu v jeskyních oslaben o své dva oblíbené Merkurianské „medvídky“. Přesto jsem se vrhl vpřed a Ilianin Nefarit ucpal chodbu dimenzionální dírou na levém křídle tak dobře že blokoval dva důležité body v můj prospěch. Na pravém křídle Salandria snadno odolávala oddílu ještěrek a templáři jim ukázali zač je toho Dead Shot :-) Vyplenil jsem většinu nepřátel až zůstali pouze dva oddíly Vulkánských robotů. A tehdy jsem pochopil svůj omyl - Vulkány začali plenit řady mých vojsk. Změna strategie však pro mne nebyl velký oříšek :-) Templáři se vydali na zteč pažbami svých kratachů. Sice Vulkány nemohly udolat ale znemožnit jejich palbu až do konce bitvy pro ně v úzkých chodbách nebyl problém prostě paráda :-)

Naši hostitelé se ukázali jako skvělí organizátoři a posilnily nás výborným pozdním obědem ( jejich leču s žampiony a chlebem nemůže česká varianta konkurovat :-)

Třetí zápas jsem svedl opět proti Bauhausu ale tentokrát v otevřeném terénu.
Protivník měl dva oddíly ještěrek na křídlech a jeden oddíl vulkánů na středu ale 5 členný. Střed jsem kryl dimenzionálními dírami a ve druhém kole jsem ztečoval Vulkány s Ilianiným Nefaritem a 3 členným oddílem Brass Apokalptů. Palebná odveta Vulkánů mne konsternovala :-) Stačí aby jeden člen oddílu nebyl v close combatu a zvýšil svoje šance na střelbu do boje nablízko mířením. Nefarit padl palbou prvního Vulkána :-) ( další Vulkán - osvobozen ze souboje se jal kosit mé vojsko…) hrůzní důstojníci Nefarita rychle následovali.
Neschopen pochopit ta jatka jsem propadl beznaději. Zbytek mé armády sice pálil ze všech hlavní naplno leč porážka už byla neodvratnou. Nakonec mne stihl i vyhladit – leč stal se vítězem celého turnaje a tak to ani nebyla taková ostuda.

Večer jsme protáhli svá ztuhlá těla Varšavou a omrkli co za krasavice chodí v Polsku do kina :-) (pozn. BML: Pro mne byl největší zajímavostí nepojízdný autobus sloužící jako bufet, zaparkovaný mezi Palácem vědy a kultury a noblesním hotelem Intercontinental, kde o týden dříve byla vyhlášena za Miss World Taťjana Kuchařová).

Čtvrtý zápas ( neděle 10:30 ) opět proti Bauhausu se značnými obavami nastoupit v otevřeném terénu. Protivník Kane měl dva oddíly ještěrek a na středu naštěstí nebyli Vulkáni nýbrž vznášedlo Skimmer. V prvním kole jsem se teleportoval na střed za jednu vysokou skálu s 5 brassy a Nefaritem i Salandrií. Ale prohrál jsem iniciativu a ihned jsem okusil sílu vznášedla :-) má 3 akce a v každé to bylo 7 výstřelů. Padli 3 brassové i Salandria. Nepodlehl jsem však panice. Jeho oddílům Ještěrek se nedařilo, jeden oddíl dokonce polehal v písečné bouři – oba oddíly si neustále nepodhazovali postihy dané scénářem a tak ve 4 kole nedosáhli ani polovinu hrací plochy :-) Vznášedlo podlehlo palbě Merkuriánů. Cítil jsem brzké vítězství avšak čas došel velmi nečekaně a já ani nestihl teleportovat Nefarita na obsazení dalšího bodu. Soupeř sice ustřílel dvěma oddíly Ducal policistů Merkuriána, ale zato nezastřelil ani jednoho Templáře a tak se nestačil divit jak malé moje ztráty na konci bitvy byly :-)

Naši hostitelé se opět ukázali a posilnily nás výborným obědem - super chutnou fazolovou polévkou s kousky uzeného.

Pátý a poslední zápas jsem svedl opět proti Bauhausu ( nečekaně ) snažil jsem se sice ukecat organizátory aby na mne zbyl někdo s Imperiálem ale marně :-) Opět jsme měli nastoupit v jeskyních a tak jsem se musel v duchu usmát :-)Nechtělo se mi však znovu bojovat bez Merkurianských Medvědů a tak jsem spekuloval jak si z někým vyměnit hrací stůl. Zachránil mne Lukke jenž nemá v armádě velké modely a jeho soupeř je taky neměl. Bitevním stolem se tak pro mne rázem staly stoky ( v nádherném provedení ). Soupeřka Monika ( jediná dívka turnaje ) měla v armádě vznášedlo Skimmer a tak moji volbu uvítala. Medvědi a Skimmer se mohli pohybovat pouze středním koridorem ( což bylo velmi zajímavé do té doby jsem je umísťoval jen na křídla ) ostatní modely mohly bojovat i v bočních chodbách ( na každém křídle byla jedna se třemi místnostmi ) O svém vítězství jsem nepochyboval ( jen nedělat zbytečné chyby ). Dostřel byl omezen na 18“ a tak jsem běžel v před jako o závod :-) V druhém kole jsem vyhrál iniciativu a donutil soupeřku zahájit kolo se Skimmerem – k mému potěšení se ním posunula dopředu( sice mimo dostřel, ale do první linie ). Odehrál jsem přesuny jednotek v chodbách ( počtem aktivací jsem značně převyšoval její armádu) a První medvěd se přiblížil na dostřel … Skimmer mu sice s čekání vzal 3 životy (drsňák) ale jeho zničení již nemohlo nic zabránit :-) Středním koridorem jsem hnal kromě Medvědů i dva oddíly templářů a následná palba zničila Skimmera i kulometné hnízdo. STOKA BYLA MÁ!. Na levém křídle byly body dál ode mne a proto zde útočil Nefarit s Karakem ( opět pohyb, následně dva blesky a blokace chodby dimenzionální dírou ) Nefarit sice s posledním životem ( po nepovedené dimenzionální díře, ale naštěstí přežil) a zmasakroval oddíly v chodbách. Pak jsem před něho nahnal templáře abych nedal šanci zbloudilé kulce :-) Oddíl Vulkánů pouze vykukoval a ostřeloval Medvěda ale představil jsem toho zdravějšího a nedal jim tak šanci (měly střílet všemi akcemi a né jen vykukovat :-) Salandria mezitím dobyla poslední bod a bránila ho až do konce. Soupeřka měla obrovskou radost že oddíl Etoiles Mortant společně s Valerií Duvalovou vzal ztečí moje Templáře (byl jsem jediný soupeř jenž jim dovolil doběhnout) Vůbec jí nevadilo že vzápětí moji Templáři s Dead Shotem vyvraždily celý oddíl. Mezi Salandrií a Vulkány zůstalo pár zdecimovaných pěšáků ( přesně dle mých plánů ) a v případě nouze by ji zaštítil Valdread Hunter :-) Vznášel jsem se blahem nad dokonalostí mé výhry a o to větší požitek to byl, že má oponentka vůbec nebyla smutná právě naopak… Hnala svoje vojáky vpřed plnou parou i přes mé varování že budou pouze masem pro meč a blesky mých Nefaritů :-) Z mého potřesení ruky a polibku na tvář sršela vřelost a oči my zářili štěstím. Až si ze mne začali ostatní dělat srandu. Ale vůbec nemohly ohrozit můj dojem ze hry.

Nemohu se dočkat dalšího turnaje v Polsku !!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář