Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rotenburg

17. 11. 2009


Město Rotenburg leží v severních pouštích Vastitas Borealis na okraji bauhauského kolonizovaného území, těsně před Arkadijským mořem. Pro danou oblast je sídlem důležitým ale ne hlavním – místní vládce je pouhým správcem, podřízeným guvernérovi v Salza Harbor. Nicméně je natolik městem důležitým, že zde má svou obchodní stanici Kapitol a blízko středu města stojí katedrála Bratrstva. Město samotné je průmyslovou dominantou celé oblasti, což kromě nezanedbatelných příjmů přináší i několik nevýhod. Jednou z nich je oblak smogu, který pokrývá celé město a dává mu příznačné narudlé zabarvení – i díky tomu se město jmenuje Rotenburg – Rudý hrad.

 
Druhou nevýhodou je lačnost okolních korporací město získat do svých rukou. Jako průmyslová základna a pevnost, která tvoří základnu pro místní armádu, tvoří Rotenburg nezanedbatelnou výhodu pro ovládnutí celé oblasti. Kapitol se spokojil s participací na obchodě, když si ve městě vyjednal obchodní stanici, která ovládá dopravu po řece až k moři. Nicméně ostatní korporace tak úspěšné nebyly a závistivě na Rotenburg hleděly. Bylo jen otázkou času, než se některá z nich odhodlá k první mu kroku.

 

 
Tím, kdo spustil pomyslný kamínek v lavině, byl nakonec Imperiál, který s Rotenburgským distriktem přímo sosusedil. Jednoho dne se části města zmocnil jeho výsadek a prakticky ho celé ochromil – do jeho rukou padlo letiště i východní oblast s chudinskou zástavbou, včetně čističky odpadních vod. Díky ní se imepriální vojáci dostali potrubním systémem prakticky do celého města a Bauhaus se musel stáhnout na severní půlku města za řekou. Ostatní korporace nemohli zůstat stranou, protože momentální vychýlení rovnováhy sil by mohlo vést až k destabilizaci celé oblasti. Cybertronic obsadil polní a málo využívané letiště za městským okruhem, Mishima pro změnu prudce udeřila na vyvýšeniny nad přístavem a ovládla je, včetně pevnosti uvnitř kopců. Z města se stala válečná zóna, která v sobě uzavřela prakticky všechny obyvatele, kteří nestačili do té doby prchnout. Krveprolití se zdálo neodvratným.

 

 
A pak se z okolních pouští vynořila obrovská armáda Černé Legie. Postupovala nezadržitelně a drtila jakýkoliv odpor. Jako odpověď ve městě začaly pracovat podvratné síly podporované zkorumpovanými temnými verbíři, které vyprovokovaly rozsáhlé povstání. To smetlo dosavadní vojenské úspěchy všech zůčastněných korporací a donutilo je aby se stáhly do svých výchozích pozic. Mezitím Legie došla až na dohled k městu.

 

 
Korporace v čele s Bratrstvem musí náporu Černé Legie odolat a vedle toho musí splnit své cíle, skoro tak stejně důležité jako přežití. Co má za úkol Černá legie nikdo neví. Rotenburg je branou do bauhauských území a všichni jsou si toho vědomi. Boj začíná....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dík,

(Mortimer, 21. 11. 2009 21:48)

budu se snažit udržet stejnou úroveň:)

Nadherny uvod

(Lukke, 17. 11. 2009 21:10)

Ma to atmosferu, ma to stavu - uz se tesim na pokracovani!!